Kursy

Czas Do Ustalenia | Platforma Szansa Poznania

Kurs poporodowy

Metoda objawowo-termiczna w okresie poporodowym
Kurs poporodowy

Godzina & Miejsce

Czas Do Ustalenia
Platforma Szansa Poznania

O wydarzeniu

Zapraszamy na kurs indywidualny metody objawowo-termicznej w okresie poporodowym. 

*kurs przeprowadzimy na naszej platformie oraz w formie wideorozmowy na portalu zoom.us, materiały otrzymacie do paczkomatu*

 • Dla kogo?

Dla par i małżeństw pragnących przeżywać pełnię Miłości, w szacunku, w świadomości wpływu hormonów na nasze zachowania i we wspólnym doświadczaniu piękna zmienności Kobiety, który rozdziela Jej cykl na czas płodności i niepłodności.

Po porodzie mija trochę czasu zanim cykle wrócą do normy. Pomożemy Wam zorientować się w tych zmianach! 

Szczegóły poniżej*

 • Plan kursu

1 spotkanie 

- Anatomia i fizjologia układu rozrodczego mężczyzny i kobiety

- Zasady obserwacji temperatury + część praktyczna

2 spotkanie

- Zasada obserwacji śluzu i szyjki macicy

- Mechanizmy działania antykoncepcji doustnej

3 spotkanie

- Czynniki wpływające na płodność

- Wpływ hormonów męskich i żeńskich na zachowanie

- Metoda, a relacja - czyli jak to połączyć?

4 spotkanie 

- Obserwacja wskaźników płodności w czasie poporodowym 

- Powrót płodności po powrocie

Dodatkowo w cenie kursu zapewniamy 3 konsultacje czasu poporodowego.

Gwarantowane nauczenie metody!

Koszt kursu wynosi 370zł

5% z każdego kursu przeznaczamy na Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne Razem

Cena kursu obejmuje materiały (podręcznik, kartę cykli, kartę ćwiczeń) i termometr. Płatność przelewem, przed pierwszym spotkaniem.

W sytuacji braku możliwości opłacenia kursu prosimy o kontakt.

W celu ustalenia terminu pierwszego spotkania, prosimy o kontakt na email szansapoznania@gmail.com lub czat na stronie. Chętnie udzielimy odpowiedzi na Wasze pytania ;)

Zapisy są dostępne na pierwszej spotkanie, kolejne spotkania ustalamy wspólnie po pierwszej lekcji.

 • Kto będzie Twoim nauczycielem?

Paulina Biegańska - nauczyciel metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia, studentka V roku medycyny, prowadzi spotkania indywidualne dla kobiet i dla par.

Jędrzej Szczepaniak - Narzeczony Pauliny, wspólnie z Pauliną prowadzi 2 spotkanie dla par, jest naszym ekspertem od łączenia metody z budowaniem relacji.

----------------------------------------------------

Kurs rozbity jest na dwie części: NPR w cyklach typowych i NPR po porodzie (należy poznać podstawę, aby później rozmawiać o sytuacji, która ma miejsce po porodzie)

Najlepiej rozpocząć podstawy NPR przed porodem jeśli mają Państwo czas, ponieważ po porodzie może być z nim trudniej i z dysponowanymi siłami ;) Dzięki temu tę dłuższą część będziecie mieć za sobą i pozostanie nam jedno spotkanie.

Moment rozpoczęcia obserwacji cyklu zależy od sposobu karmienia piersią dziecka:

1) Jeśli planujecie karmić sztucznie lub w sposób mieszany - płodność powraca po porodzie zwykle szybko. Jako niepłodne można traktować tylko 3 pierwsze tygodnie po porodzie. Obserwacje śluzu szyjkowego i temperatury należy rozpocząć w czwartym tygodniu po porodzie (począwszy od 22 dnia.).

2) Jeśli planujecie karmić wyłącznie piersią notowanie obserwacji na karcie należy rozpocząć zaraz po ustaniu odchodów połogowych, zwykle w 5-6 tygodniu po porodzie.

Dlatego przy pierwszej opcji nasze spotkanie powinno się odbyć w 3 tygodniu po porodzie, a przy drugiej może w być 5-6 tygodniu. - jeśli czytacie to będąc jeszcze w ciąży i mając czas na takie plany, jeśli jesteście już po porodzie możecie się oczywiście do nas zwrócić w każdym momencie 

Wyłączne karmienie piersią oznacza, że dziecko ssie pierś matki, z której otrzymuje cały swój pokarm (nie jest to odciągany pokarm, dziecko nie otrzymuje też żadnych napojów). Przystawianie dziecka do piersi odbywa się na żądanie dziecko, 6 do 10 razy na dobę, bez przerw między karmieniami dłuższych niż 4 godziny w dzień i 6 godzin w nocy. Nie podajemy dziecku smoczka - uspokajacza.

Wyłączne karmienie piersią opóźnia powrót płodności po porodzie, ponieważ ssanie piersi przez dziecko powoduje wydzielanie prolaktyny, hormonu, który odgrywa ważną rolę w blokowaniu mechanizmów prowadzących do jajeczkowania, a tym utrzymywaniu się tak zwanej niepłodności laktacyjnej.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy życia dziecka można stosować tzw. wprowadzającą metodę naturalnego planowania rodziny: metodę laktacyjnego braku miesiączek LAM. Nie wymaga ona prowadzenia obserwacji PTC (temp), śluzu szyjkowego i szyjki macicy, oraz nie wprowadza żadnych ograniczeń współżycia.

Kryteria LAM:

1. Dziecko ma mniej niż 6 miesięcy

2. Po 56 dniach od porodu nie wystąpiło krwawienie

3. Dziecko jest karmione wyłącznie piersią.

Jeśli kryteria są spełnione, istnieje 1-2% prawdopodobieństwa poczęcia dziecka, a więc metoda ma 98-99% skuteczności w odkładaniu poczęcia.

Zarówno metodę LAM, jak i prowadzenie obserwacji cyklu po porodzie omawiamy na ostatnim spotkaniu.

W razie pytań jestem do dyspozycji ;)

Pozdrawiam,

Paulina Biegańska 

Tickets
Cena
Ilość
Suma
 • Kurs poporodowy
  PLN 370
  PLN 370
  0
  PLN 0
 • Kurs poporodowy + książka
  PLN 412
  PLN 412
  0
  PLN 0
SumaPLN 0